Duży grunt pod bud. wielorodzinne, Warszawa Praga Południe

Cena na telefon
Na sprzedaż

6822

Identyfikator nieruchomości

Opis

Położony na Pradze Południe – unikalny, duży (1,2 ha) grunt budowlany, pozwalający na wybudowanie łącznie 36500 m2 powierzchni użytkowej (PUM i PUU) + 3500 m2 powierzchni  garażowej, zgodnie z profesjonalnym, skonsultowanym już z Miastem, Projektem architektoniczno-urbanistycznym zespołu mieszkaniowego wielorodzinnego z garażem wielopoziomowym i częścią handlowo-usługowo-biurową.
Na zaprojektowany zespół urbanistyczny, składa się :
 • 21 200 m2 PUM  (nie mniej niż 350 mieszkań),
 • 15 300 m2 PUU  (lokale użytkowe – handel, usługi, biura),
 • oraz  3 500 m2  powierzchni garażowych.
Kompleksowy Projekt, obejmuje m.in. wizualizacje i przekroje wszystkich budynków wchodzących w skład zespołu urbanistycznego, szczegółowe zestawienie powierzchni użytkowej mieszkań i lokali oraz projekt zagospodarowania terenu.
Nieruchomość położona jest w sąsiedztwie jednej z największych arterii komunikacyjnych Pragi Południe i prawobrzeżnej Warszawy, zapewniającej dostęp do ponad 20 linii tramwajowych i autobusowych dziennych oraz nocnych ZTM.
Cena- 70 mln zł (+ vat23%, w całości do odliczenia), do ewentualnej symbolicznej negocjacji.
Na chwilę obecną, z uwagi na porządkowanie spraw formalnych i prognozowany czas wykupu gruntu od Miasta (do kilkunastu miesięcy), w ocenie Właściciela i naszej – jest to oferta raczej nie dla Dewelopera, lecz dla Funduszu Inwestycyjnego lub grupy Inwestorów.
WAŻNE INFORMACJE :
1)   Okazyjna – jak na tą lokalizację – cena gruntu do PUM/PUU – 1750,- /m2.
2)   Koszt budowy 1 m2 powierzchni użytkowej będzie w przypadku tego gruntu znacznie niższy niż w przypadku standardowej budowy „od zera”, ponieważ znajdują się na nim naniesienia (budynki), które zgodnie z Projektem zostaną wykorzystane (zaadaptowane – rozbudowane i wkomponowane w nową zabudowę).  Jednocześnie żadne z nich nie znajduje się pod nadzorem Konserwatora Zabytków.
3)   Grunt w dzierżawie wieczystej.  Wykup gruntu od Miasta za kwotę 20 mln zł można będzie zrealizować w terminie późniejszym (nawet do 1,5 roku), z uwagi na fakt iż według uzgodnień, przeprocedowanie wszystkich niezbędnych do tego formalności zakończy się w terminie od kilku do kilkunastu miesięcy.
4)   Na dzień dzisiejszy – z uwagi na w/w czas finalizacji wykupu – oferta idealna dla Funduszu Inwestycyjnego lub grupy Inwestorów, którzy po wykupieniu gruntu od Miasta, będą mogli zrealizować bardzo duży zysk w jednym z trzech wariantów :
 1.  sprzedaż Deweloperowi wykupionego już gruntu z naniesieniami ,
 2.  zrealizowanie budowy na zasadach spółki JV (joint venture) z Deweloperem,
 3.  zrealizowanie budowy na zasadzie powierzenia jej kompleksowego wykonania Deweloperowi.
5)   Dodatkowo – Spółka będąca właścicielem całej Nieruchomości – uzyskuje z tytułu jej administracji oraz zawartych umów najmu  stały dochód (czysty zysk) w wysokości średnio 300 tys. zł miesięcznie, co przekłada się na średni roczny zysk na poziomie 4 mln zł.  Zatem w okresie oczekiwania na wykup gruntu od Miasta (kilka-kilkanaście miesięcy), Inwestor uzyska dodatkowy bonus w wysokości od 3 do 6 mln zł.
6)   Aktualny Zarząd władającej Nieruchomością Spółki zadeklarował, że w przypadku zaistnienia takiego życzenia Inwestora, po transakcji może pozostać na uzgodniony czas, prowadząc nadal wszystkie sprawy Nieruchomości jak dotąd.  Jest to oczywiście tylko propozycja – opcja, z której Inwestor może, ale nie musi skorzystać (nie jest to warunek sine qua non transakcji).  W naszej ocenie – jest to dla Inwestora olbrzymie ułatwienie i wartość dodana.  Kwestia wynagrodzenia miesięcznego Zarządu – do indywidualnego uzgodnienia pomiędzy Stronami.
SZACUNKOWA KALKULACJA ZYSKU Z INWESTYCJI (BUDOWA) :
 • łączny koszt zakupu gruntu :  90 mln zł  (70 mln dla Właściciela teraz   + 20 mln dla Miasta w terminie do 1,5 roku)
 • koszt budowy :  circa 160 mln zł  (przyjmując  obniżony koszt ok. 4,5 tys. zł/m2)  [Budowę można podzielić na logiczne etapy]
 • przychód ze sprzedaży mieszkań oraz miejsc garażowych – circa 500 mln zł  (przy  uśrednionej cenie PUM i PUU  13 tys. zł / m2)
 • zysk minimalny :  circa 250 mln zł.
W tak dobrych lokalizacjach w stolicy, nie ma już bowiem dostępnych gruntów pozwalających zrealizować tak duże powierzchnie.

Adres

 • Kraj: Polska
 • Region / Województwo: mazowieckie
 • Miasto / Miejscowość: Warszawa
Otwórz w Mapach Google

Załączniki

Mapa_Warszawa_Praga_Poludnie.jpg Pobieranie

Kontakt

Oceny i recenzje

0 0 opinii
 • 5 0 %
 • 4 0 %
 • 3 0 %
 • 2 0 %
 • 1 0 %

0 opinii

Podobne oferty

Logistyka w Radomsku, woj. łódzkie

Na sprzedaż

3 miesiące temu

Na sprzedaż działka o powierzchni 10 ha w Radomsku przy węźle komunikacyjnym przy A1. Jest studium na przemysł. Cena – 250 złm2. Całkowita cena netto – 25 mln zł.

Działka, Jastrzębia Góra, woj.pomorskie

Na sprzedaż

3 miesiące temu

Do sprzedaży nieruchomość  pod Jastrzębia Góra Resort. Pdz 15.355m2, Pz 3848m2, Pum 9911 m2. Apartamenty liczba 313 o pow. 20-60m2, w 4 obiektach. Liczna miejsc postojowych – 246 w garażu podziemnym, basen zewnętrzny, części wspólne. Do plaży  750mm. Jastrzębia Góra to najbardziej wysuniętą na północ miejscowość w Polsce z bardzo szeroką plażą do 200m i atrakcyjnym klifem. Cena nieruchomości wraz […]

Atrakcyjny grunt pod ZZ – Mikroapartamenty, Hotel, Biurowiec, Warszawa -Dolny Mokotów

Na sprzedaż

4 tygodnie temu

Atrakcyjny grunt na Dolnym Mokotowie, pozwalający na wybudowanie dużego – minimum 10 000 m2 powierzchni użytk. (PUU/GLA) – kilkukondygnacyjnego budynku o statusie usługowym (m.in. ZZ – Zbiorowe Zamieszkanie, funkcja biurowa, etc.),  czyli : Mikroapartamentowiec (PRS) z Usługami na parterze, Aparthotel klasyczny Hotel Biurowiec budynek Biurowo-Magazynowy. Możliwy jest również dowolny mix tych funkcji. Wykluczona klasyczna mieszkaniówka. […]

Działka na logistykę w Warszawie, woj. mazowieckie

Na sprzedaż

3 miesiące temu

Na sprzedaż działka o powierzchni 5 ha zlokalizowana w Warszawie przy lotnisku. W planie zagospodarowanie przeznaczenie na logistykę do 12 m wysokości. Są dostępne media. Cena 500 zł/m2. Sprzedaje osoba fizyczna. Cena całkowita – 25 mln zł.